۱۰ ایده برای بزرگتر نشان دادن پذیرایی نقلی

اگر اتاق پذیرایی کوچکی داشته باشیم ممکن است انتخاب یک دکوراسیون مناسب برای آن به چالشی جدی برای ما تبدیل شود، حتی گاهی پیش می آید برای رسیدن به این هدف به سراغ طراح های دکوراسیون می رویم که راهی بسیار پر هزینه می باشد با نکات زیر می توانید به راحتی خانه و اتاق پذیرایی خود را دکور کنید.

پذیرایی بزرگ می خواهید؟نور بیاورید

داشتن پنجره های بزرگ در خانه را به فال نیک بگیرید و مانع ورود نور خورشید به اتاق نشوید ،نور طبیعی اتاق را بزرگتر نشان می دهد، اما اگر میخواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید می توانید برای پوشاندن آن ها از پرده های بزرگ، به رنگ روشن و حریر استفاده نمایید تا هم نگاه ها و چشم ها را به سمت بالا بکشند و فضارا بزرگتر جلوه دهند، هم جلوی ورود نور طبیعی به اتاق را نگیرند.

خانه های کم نور اغلب کوچکتر از حد معمول به نظر می رسند، پس در انتخاب چراغ های روشنایی نهایت وسواس و سلیقه را به خرج دهید، اتاق پذیرایی محل جمع شدن خانواده و مهمان ها در کنار هم است پس باید نور اصلی و مرکزی قوی داشته باشد.لوستر های شلوغ و چند شاخه انتخاب مناسبی برای پذیرایی های نقلی به حساب نمی آیند زیرا فضا را کوچکتر از آن چه که هست نشان می دهند و اگر سقف پذیرایی نیز کوتاه باشد امکان برخورد سر با لوستر وجود دارد، چراغ های سقفی یا لوسترهای کوچک که به سقف می چسبند گزینه ایده آلی محسوب می شوند زیرا سقف را بلندتر و پذیرایی را بزرگتر جلوه می دهند، می توانید برای ایجاد لایه های مختلف نورپردازی یا نور پاشی بر روی آثار هنری و قاب عکس های خانوادگی از لامپ های هالوژن و یا چراغ های دیواری استفاده نمایید. برای دیدن مدل های متنوع از قاب های هالوژن روی لینک هالوژن سقفی کلیک کنید.

پذیرایی نقلی

چه مبلمانی برای پذیرایی نقلی مناسبه؟

اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید از مبلمان های بزرگ و تیره دوری کنید. مبلمان های بزرگ اتاق پذیرایی را بسته و کوچکتر نشان می دهند، در هنگام خرید اندازه مبلمان و تعداد آن ها را در نظر بگیرید و آن را با متراژ اتاق پذیرایی مقایسه کنید. از یک مبل نسبتا بزرگ چندنفره و روشن که متناسب با اندازه اتاق است استفاده کنید.

اگر به صندلی های بیشتری احتیاج دارید از پاف های مبل استفاده نمایید، پاف های مبل فضای کمتری را به نسبت مبل های تک یا دو نفره اشغال می کنند و می توان از آن ها در قسمت های مختلف خانه حتی اتاق خواب نیز استفاده کرد. پاف های مبل در مدل های متنوعی در بازار یافت می شوند و حتی در بعضی از مدل های آن می توان وسایلی مانند اسباب بازی،کنترل و شارژر را قرار داد. پاف های مبل با ساختار جذابی که دارند جلوه ای خودمانی و صمیمی به فضای منزل شما می بخشند.

پذیرایی نقلی

مبلمان چند منظوره!با قابلیت های شگفت انگیز

در فضاهای محدود استفاده از مبلمان های چند منظوره را در اولویت قرار دهید. این مبل ها جایگزین مناسبی برای مبل های ساده هستند، زیرا هم فضای کمتری را اشغال می کنند هم به سادگی می توانند برای شما از یک صندلی راحتی به یک تخت خواب و یا میز تحریر تبدیل شوند، همچنین اگر فضای خالی و یا حتی کشو در آن تعبیه شده باشد، میتوانید لازم اضافی و کوچک خود را در آن نگه دارید، و بعد از استفاده نیز به راحتی آن را جمع و امکان بهره بردن از فضا را بالا ببرید.

پذیرایی نقلی

کاغذ دیواری چه رنگی بهتره؟

هنگام انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق پذیرایی، سبک دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید، کاغذ دیواری منتخب شما باید با لوازم و چیدمان منزل هماهنگی داشته باشد.

کاغذ دیواری هایی با طرح های خلوت، کمرنگ و روشن که خانه را بزرگتر و وسیعتر نشان می دهند انتخاب کنید، یا تنها یک گوشه کوچکی از اتاق پذیرایی را با کاغذ دیواری تزیین کنید و به اتاق پذیرایی و خانه عمق دهید.

پذیرایی نقلی

از دکوری های دوست داشتنی دل نکنید!

لازم نیست اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید از بکاربردن لوازم دکوری در چیدمان منزل خود بپرهیزید. یک قفسه بالای مبل خود نصب کنید و وسایل دکوری و آنتیک خود را بالای مبل قرار دهید. از فضاهای خالی حداکثر استفاده را ببرید یا حتی میتوانید قسمتی از دیوار اتاق پذیرایی را با آویزان کردن تابلوهای نقاشی رنگارنگ،قاب عکس خانوادگی و حتی مجسمه های مختلف که اندازه ی آن ها با دیوار تناسب دارد به یک گالری کوچک تبدیل کنید و حال و هوایی گرم و صمیمی را به فضای منزل خود تزریق کنید، همچنین می توانید با نصب تعدادی قفسه آن قسمت را به کتابخانه دیواری و به نقطه کانونی و مرکز توجه خانه خود تبدیل کنید.

پذیرایی نقلی

گیاهان آپارتمانی،زیبایی طبیعی

هیچ چیز مانند گیاهان اتاق پذیرایی را دلنواز و دلنشین نمی کند، استفاده از گیاهان آپارتمانی گلدار مانند نرگس یا لاله ها رنگ های دوست داشتنی آن ها را به محیط اضافه می کند.می توانید از بامبو یا گیاهان سوزنی آپارتمانی استفاده کنید تا با هرنگاه به آن ها انرژی و حس مثبت آن ها را دریافت کنید و هوای منزلتان را پاکیزه و تمیز نگه دارید.

پذیرایی نقلی

از آینه ها کمک بگیرید

یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک استفاده از آینه هاست.با نصب کردن یک یا دو آینه ی بزرگ در اتاق پذیرایی به فضا عمق ببخشید و آن را بزرگتر نشان دهید و البته نور موجود در اتاق را هرچه بهتر و بیشتر منعکس کنید، هردو جنبه استفاده از آینه، کاربردی و تزیینی را در نظر بگیرید و سعی کنید قاب آینه را همرنگ و یکدست با دیوار آن انتخاب کنید.

پذیرایی نقلی

رنگ های روشن را به کار بگیرید

رنگ های روشن فضای منزل شما را بزرگتر نشان می دهند، دیوار های منزل را با آن ها مثل سفید و طوسی یا آبی روشن رنگ آمیزی کنید تا فضا بزرگتر به نظر بیاید.

تنها از یک رنگ یا توناژهای مختلف آن برای رنگ آمیزی دیوارها، پرده ها و حتی کفپوش ها استفاده کنید، اگر کفپوش ساده انتخاب می کنید می توانید کاغذ دیواری خود را طرحدار بردارید ، اگر کفپوش شما طرحدار است از کاغذ دیواری های ساده استفاده کنید.برای اینکه کمی رنگ تند و شاد به محیط اضافه کنید می توانید از کوسن های رنگارنگ نیز بهره ببرید.

پذیرایی نقلی

زاویه های تند و تیز را محو کنید

از زاویه های بسته و تند ، خط مستقیم و تیز دوری کنید آن ها محیط را کوچکتر نشان می دهند، سعی کنید زاویه های تند و تیز و کادر بندی ها را با استفاده از رنگ آمیزی یک گوشه از دیوار ، مبل های دارای منحنی ، بالش های گرد ، تابلو های مختلف یا گلدان ها محو کنید و از کادر بندی محیط بکاهید.

پذیرایی نقلی

خانه را تمیز نگه دارید

سعی کنید خانه را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید ، شلوغی و نامرتب بودن منزل را کوچکتر از حد معمول نشان خواهد داد. از نگه داری وسایل و خرده ریز های اضافی که استفاده و کاربردی برای شما ندارند بپرهیزید.

پذیرایی نقلی

چه فرشی انتخاب کنم ؟

یک فرش متناسب با اندازه و متراژ اتاق پذیرایی انتخاب کنید، فرش بسیار کوچک یا بزرگ و یا فرشی که طرح ها و نقش های فراوان دارد محیط و فضا را کوچکتر نشان می دهد. اتاق پذیرایی محل رفت و آمد است بنابراین تا حد امکان از انتخاب فرش روشن برای آن بپرهیزید زیرا به سرعت کثیف می شود شست و شوی چندباره و پشت سر هم فرش را از بین می برد.

می توانید با انتخاب فرشی پر رنگ نوعی تضاد در فضا ایجاد کنید اما این تضاد نباید به گونه ای باشد که هارمونی و تناسب رنگی ایجاد شده در محیط را از بین ببرد.

پذیرایی نقلی