نورپردازی داخلی چیست؟استفاده از قاب هالوژن در نورپردازی


استفاده از قاب کلید و پریز در طراحی داخلی


استفاده از دیوارکوب در نورپردازی


استفاده از لوستر در نورپردازی

استفاده از هالوژن های توکار


ابتدای راه دیدن،نور است، اولین ضرورت ما برای دیدن و ادراک محیط اطرافمان نور است،برای لمس و تشخیص رنگ ها و فرم ها، کارکردن در محیط به طور کل زندگی کردن به نور احتیاج داریم. نورپردازی یعنی بازی با نور، به قول لوکوربوزیه،معمار معروف؛معماری بازی هنری هنرمندانه، دقیق و خیره کننده مجموعه اجسام، زیر نور است.
اینکه ما بتوانیم از نور برای نمایش هرچه بهتر محیط داخل ساختمان استفاده کنیم، نیاز به شناخت اصولی ست که در این مقاله به مطالبی از این دست اشاره میکنیم.

منابع نور دو دسته هستند، نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی. نور طبیعی همان نوریست که از پنجره ساختمان شما به داخل راه پیدا کرده است، هر نوری که بدون دخل و تصرف شما در اختیارتان قرار دارد به معنای نور طبیعیست، مانند نور خورشید، یا تلالو نور مهتاب. امروزه روی این نورهای طبیعی نیز امکان استفاده در نور پردازی داخلی به وجود آمده است، نصب نورگیرها و نورشکن ها در بخش های مختلف ساختمان برای هدایت نور به داخل ساختمان، طراحی ساختمان به نوعی که در چرخش نور آفتاب در طول روز نیز بیشترین میزان استفاده از نور خورشید را داشته باشیم و همچنین استفاده شیشه در مکان های ممکن برای راه دادن نور به داخل ساختمان همگی از راه هاییست که می توان برای نورپردازی نورهای طبیعی از آن استفاده نمود.
بیشترین صحبتی که در مورد نور پردازی انجام می شود، نورپردازی داخلی به وسیله انواع هالوژن ها، کریستال های نوری، دیوارکوب ها، لوسترها و غیره می باشد.

نورهای عمومی: از نور عمومی استفاده کنید، یکی از انواع معمول نورپردازی نوری با تابش ملایم که برای استفاده عمومی از نور است، یعنی نوری که با آن فضای داخلی را روشن نگه میدارید تا فضا را برای حرکت ایمن کنید، منظور از نور عمومی نوری که برای برجسته کردن اشیا یا حجم دهی به آنها باشد نیست، نورهای آرام به وسیله هالوژن توکار سقفی، لامپ توکار، دیوارکوب قابل ایجاد است. برای سقف های بلند هم می توانید از لوسترها و آویزهای سقفی استفاده کنید.

نورهای تاکیدی:  برای برجسته سازی و نمایش اهمیت تصویر از نورهای تاکیدی استفاده کنید، مثل نوری که با چراغ دیواری روی یک تابلو می اندازید، با استفاده از انواع چراغ بازویی فده می توانید نور را روی بخشی از دیوار که میخواهید تابلو فرشتان به صورت برجسته تری نمایش داده شود منعکس کنید.نورهای نقطه ای مثل هالوژن را برای نورپاشی روی دیوار استفاده کنید وقتی که می خواهید تمام یک دیوار را با نور روشن و درخشان کنید.انواع مختلفی از هالوژن به همراه انواعقاب هالوژنبرای این گونه نوردهی وجود دارد، که به همراهچراغ های دیواریو لوسترهای مدرن می توانید برای نوردهی مناسب تر از آنها بهره بگیرید.

نورپردازی دکوراتیو: نورپردازی دکوراتیو جنبه هنری دارد،به معنای استفاده از نور برای خلق یک اثر هنری است. مثلا در نمایشگاه ها از انداختن نور از پایین به روی یک مجسمه دقت کنید، این نوردهی باعث ایجاد یک اثرهنری خواهد شد و در دید شما نسبت به آن مجسمه موثر است. حتی نوری که از یک شمع در فضا منعکس میشود نیز هم جزو همین نورپردازی دکوراتیو است. در کنار همه این عوامل استفاده از انواع قاب کلید و پریز ، قاب هالوژن، چراغ های دیواری همگی به شما کمک میکنند که نورپردازی مطلوبی را ایجاد کنید و فضا را مطابق نیازتان تغییر داده و تزیین کنید.

به شما پیشنهاد میکنیم محصولات ما را در اینجا مشاهده نموده و از ترکیب انواع ابزار های روشنایی و نوردهی مانند کلید و پریز وهالوژنهای ست شده، چراغ دیواری و لوستر های هماهنگ فده برای ایجاد فضای هارمونیک و با نورپردازی شکیل ایده بگیرید.
#قاب هالوژن#قاب کلید پریز#قاب هالوژن فده#قاب هالوژن کریستال#هالوژن#قیمت قاب هالوژن#قاب هالوژن خارجی#کلید و پریز#کلید پریز#کلید پریز لوکس#کلید پریز خارجی#قیمت کلید و پریز