آباژور شیک

استفاده از آباژور در نور پردازی و طراحی دکوراسیون


آباژورها علاوه بر کاربردشان به عنوان یک عنصر تزئینی منحصر به فرد نقش موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند. برای آنکه آباژور عملکرد مناسبی با فضای داخلی شما داشته باشد باید در محل مناسبی قرار داده شود؛ به طور کلی آباژور به عنوان نورپردازی فرعی در دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار می گیرد،بنابراین حتما در هنگام خرید آباژور باید به مدل و هماهنگی ترکیب رنگ آن با سایر لوازم و وسایل موجود در دکوراسیون منزل دقت کنید.

دو کاربرد اصلی آباژور در طراحی دکوراسیون داخلی عبارتند از؛ اول تامین روشنایی و دوم به عنوان یک شیء تزئینی.
 نورهایی  که از گوشه و کنار به چشم می خورند باعث زیبا شدن فضا می شوند. اگرچه این نورها به نسبت در فضا قدرتی کمتر دارند، اما تاثیرگذارتر هستند. این نورها همان نورهایی هستند که توسط آباژورهای رومیزی و آباژوهای ایستاده تامین می شوند.

آباژورها امروزه ارزشی بیشتر از یک منبع نور در دکوراسیون منزل دارند به همین دلیل قرار گرفتن یک آباژور لوکس در گوشه‌ای از منزل، جلوه‌ای باشکوه به آن می‌بخشد.بنابراین آباژوری که استفاده می‌کنید،باید از جنس مرغوب و قیمتی باشد.
فده انواع آباژورهای کلاسیک و مدرن با بدنه ساخته شده از آلیاژ برنج و روکش دست ساز ارائه میکند.


آباژور کلاسیک شید دار

نکاتی در مورد استفاده از آباژور در دکوراسیون


آباژور وسیله ای برای متمرکز کردن نور است. اگر قصددارید در سالن‌نشیمن کتاب بخوانید ؛ یک آباژور ایستاده نور ملایم و متمرکزی به شما میدهد که در جهت مطلوب قابل تنظیم است .همچنین بازتاب نور به سقف و دیوارها فضایی جذاب بوجود می آورد. هنگامی که از یک آباژور رومیزی استفاده می‌کنید، بازتاب نور در فضای اتاق بسیار کم‌تر است به همین علت در اتاق‌های تاریک بهترین کاربرد را دارد و شما بیشترین استفاده از نور چراغ خواهید برد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد نورپردازی مقاله نورپردازی داخلی چیست؟ را مطالعه کنید.

آباژور لوکس

انواع آباژورها و کاربردشان


آباژورها در اندازه، شکل و جنس متفاوتی تولید می شوند. سرپوش یا شید بیشترین تأثیر را در ظاهر یک آباژو دارد.  آباژورهای مدرن در اشکالی مثل مربع، مستطیل و یا بیضی نیز ساخته می‌شوند. هر یک از این اشکال را می‌توان در جنس‌های متفاوتی نیز تهیه کرد. آباژورها از موادی مثل پوست، پلاستیک، شیشه، فلز، کاغذ و پارچه‌هایی مانند ابریشم، کتان ساخته می‌شوند. هنگام خرید آباژور باید توجه کنید که به‌دنبال چه کاربردی هستید. بعضی‌ از آباژورها نور را طوری متمرکز می‌کنند که اشیا و یا فضاهای خاص در خانه مشخص‌تر شوند و گاهی فقط برای زیباتر کردن فضا به‌کار می‌رود. 

آباژور شیک و لوکس

بهترین جا برای گذاشتن آباژور


نکته مهم دیگر در مورد استفاده از آباژور محل قرار گرفتن آن است .آباژور نباید از میزی که روی آن قرار می گیرد بزرگتر باشد که لبه های آن بیرون بزند.قرار دادن آباژور روی میز یا کنسول مقابل در ورودی منزل می تواند فضایی مناسب باشد. یکی از بهترین جایگاه های آباژور روی میزهایی است که در دو طرف کاناپه و در فضای پذیرایی قرار دارند زیرا علاوه بر فراهم کردن نورهای جذاب در پذیرایی به تقویت تعادل در فضا نیز کمک می کند ،آباژور را در محل های زیر می توانید جا دهید:

 • بین دو مبل تک در فضای نشیمن
 • در کنار میز تلویزیون و یا ال سی دی دیواری
 • طرفین مبل سه نفره 
 • در کنار میز کنسول
 • در کنار میز غذاخوری
 • و فضاهای نسبتا پرت در دکوراسیون پذیرایی
  • آباژور لوکس و مدرن

   آباژورهای ایستاده


   آباژور ایستاده بهترین گزینه برای دکوراسیون نشیمن است. در انتخاب آباژورهای ایستاده به سبک مبلمان خود توجه کنید. آباژور ایستاده را برای پر کردن فضاهای خالی می توانید استفاده کنید.
   اگر بدنبال آباژور ایستاده ایی هستید که علاوه بر زیبایی و نور مناسبی را برای مطالعه فراهم کند پیشنهاد ما به شما آباژور ایستاده فده مدل مارسالا است .


   آباژور ایستاده شیک

   آباژورهای رومیزی:


   آباژورهای رومیزی با نورهای عمودی که تولید میکنند در میان خطوط افقی مبلمان موجود در فضا، ابزاری دکوراتیو محسوب می شوند.
   سعی کنید چیدمان سطح میز را از نظر سبک، رنگ یا جنس با آباژور هماهنگ کنید تا فضایی مرتبط و جذاب پدید آورید. آباژوری بخرید که با رنگ، طرح و مدل میز زیرش همسان باشد مثلا اگر میزی که برای قرار دادن زیر آباژور انتخاب کرده اید گرد است،سعی کنید سرپوش آباژور هم گرد باشد.
   آباژور شید دار فده مدل پورتوفینو با بدنه برنجی و شید پارچه ای انتخاب مناسبی برای خرید آباژور است زیرا علاوه بر ظاهری لوکس می توانید آنرا با لوستر های سقفی شیددار از همین مدل هماهنگ کنید .


   آباژور رومیزی کلاسیک

   دوست دارم مقاله رو از طریق تلگرام برای دوستم بفرستم.