بهترین نورپردازی اپن آشپزخانه

آشپزخانه قلب و روح یک خانه محسوب می شود، ما در آنجا غذا می پزیم، کار می کنیم،به بچه ها برای انجام تکالیف کمک می کنیم و وعده های غذایی را با اعضای خانواده، کسانی که دوستشان داریم صرف می کنیم، بنابراین روشنایی و توجه کردن به لایه های مختلف نورپردازی برای این بخش از خانه امری حیاتی تلقی می شود.

نورپردازی اپن آشپزخانه

لایه های مختلف نورپردازی آشپزخانه

این فضای چند منظوره برای روشنایی احتیاج به سه نوع نورپردازی دارد:

1-نورپردازی کلی:که به روشنایی کلی و عمومی محیط می گویند.

2-نورپردازی ضروری:که به نور مورد نیاز فعالیت های مربوط برای هر بخش از خانه گفته می شود.

3-نورپردازی تزیینی:به میزان نوری که برای برجسته کردن عناصر و لوازم دکوری به کار می بریم گفته می شود.

با ترکیب این 3 لایه نورپردازی پایه و انتخاب چراغ های مناسب به یک نورپردازی جامع و زیبا می رسید.

بهترین نورپردازی اپن آشپزخانه

چرا نورپردازی آشپزخانه اهمیت دارد؟

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم کار اصلی در آشپزخانه پخت و پز است، در این محیط با شعله گاز، آتش، چاقو و سایل خطرناک دیگری سرکار داریم بنابراین باید با داشتن روشنایی مناسب امنیت جانی را در این فضا فراهم کنیم و همچنین بتوانیم دید کافی برای انجام فعالیت های روزمره و متناسب با این محیط داشته باشیم.

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه

بهترین نورپردازی آشپزخانه باید روشنایی کامل، بدون رنگ و سایه ارائه دهد.به بخش های مختلف آشپزخانه ی خود نگاه کنید و درباره هر فعالیتی که در هر قسمت انجام میگیرد فکر کنید، جایی که مواد اولیه غذا را اماده می کنید و سپس آن راسرو می کنید،سینک آشپزخانه، کابینت هایی که در آن ظروف را نگه می دارید همگی احتیاج به یک نورپردازی مناسب دارند.

ایده و راهکار هایی برای نورپردازی آشپزخانه

به طور کلی میتوان یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به مناسب ترین نورپردازی آشپزخانه را چراغ های هالوژن دانست.استفاده ازلامپ های توکار نیز به دلیل اینکه به تمیز کاری کمتری احتیاج دارند به یک روش مرسوم برای نورپردازی آشپزخانه تبدیل شده است، اما استفاده دائمی از این لامپ ها مصرف انرژی را افزایش می دهد ولی می توانید با جایگزین کردن لامپ های ال ای دی که دارای طول عمر بیشتر و مصرف انرژی کمتر هستند به طور دائم از آن ها استفاده کنید و یک جلوه دیدنی و با شکوه به آشپزخانه خود بدهید.

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن

از چراغ های ال ای دی می توان برای نورپردازی اپن آشپزخانه و برجسته کردن لوازم دکوری، گچبری و پترن دیوار ها بهره برد، اگر کابینت هایی شیشه ای دارید و ظروف و لوازم خود را درون آن نگه می دارید می توانید با این چراغ ها یک نورپردازی تزیینی مناسب فراهم کنید و یا اگر در آشپزخانه خود تعدادی قفسه نصب کرده اید می توانید از نوار های ال ای دی که نور پردازی خطی ایجاد می کنند بهره ببرید، همچنین می توانید از این چراغ ها برای روشن کردن گوشه های تاریک و داخل کابینت ها استفاده کنید.

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی  آشپزخانه

استفاده از قاب های هالوژن چرخشی که قابلیت تنظیم و جهت دهی به نور را دارند، ویا قاب های هالوژن چندتایی که یک چشمه نور به حساب می آیند می توانند برای نورپردازی آشپزخانه بسیار کاربردی و مناسب باشند زیرا چراغ های هالوژن با نور نقطه ای که پخش می کنند فضایی لوکس و مجلل به آشپزخانه می دهند.

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه

نورپردازی اپن آشپزخانه

برای نورپردازی اپن آشپزخانه یا جزیره می توانید از چراغ آویز استفاده کنید! این چراغ آویز ها که به چراغ بار هم معروف هستند می توانند حال و هوایی رستورانی و البته شیک به فضای آشپزخانه شما بدهند. برای دیدن مدل های چراغ آویز اپن آشپزخانه به لینک چراغ سقفی و لوستر مراجعه نمایید.

نورپردازی آشپزخانه
آشپزخانه

در هنگام خرید چراغ اویز اپن به اندازه سقف و ارتفاع لوستر دقت نمایید تا نه نور شدیدی بر روی اپن بتابد و نه سر اعضای خانواده به آن برخورد کند.

نورپردازی آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه

شدت و میزان تابش نور چراغ اویز اپن نکته ای است که باید به آن دقت کنید بعضی از این چراغ ها تنها نورپردازی تزیینی را انجام می دهند و نمی توان به آن ها به چشم یک منبع نور مرکزی قوی نگاه کرد.اگر میخواهید نورپردازی بهتر و بیشتری در اپن داشته باشید چراغ آویز پایین تاب را انتخاب کنید.

نورپردازی اپن آشپزخانه
آشپزخانه

استفاده از نور های رنگی در آشپزخانه کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، اما به طور کلی به کار بردن نور های رنگی مانند آبی، قرمز و یا زرد باعث می شود نتوانید رنگ اصلی غذا را تشخیص دهید.

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی  آشپزخانه

می توانید تعدادی منبع نور نیز در قسمت پاخوری جزیره نصب کنید تا کف آشپزخانه به یک نورپردازی زیبا و جذاب برسید.

برای درخشان کردن سینک، بالا وزیر کابینت ها نیز می توانید از نور های نقطه ای که با چراغ های هالوژن پدید می آیند نیز استفاده کنید

نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن