بهترین نورپردازی اتاق پذیرایی

تنها با وجود یک نورپردازی مناسب است که دکوراسیون و چیدمان منزل به چشم می آید، یک نورپردازی عالی می تواند راحتی و آرامش را برای محیط به ارمغان بیاورد و باعث شود رنگ ها، وسایل دکوری و مبلمان بهترو بیشتر به چشم بیایند، روشنایی در اتاق پذیرایی نیز بسیار مهم است، زیرا محل جمع شدن خانواده در کنار هم است! در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نکات بیشتری در این باره بخوانید:

انواع نورپردازی اتاق پذیرایی:

قبل از هرچیز باید بدانیم اتاق نشیمن احتیاج به سه نوع نورپردازی دارد:

۱-نورپردازی عمومی: که به نورپردازی اصلی و کلی محیط می گویند.

۲-نورپردازی ضروری:میزان نوری که برای انجام هر فعالیت در اتاق پذیرایی به آن احتیاج داریم.

۳-نورپردازی تزیینی:که جنبه زیبایی دارد و به محیط جلوه می دهد.

بهترین نورپردازی اتاق پذیرایی

خورشید را به اتاق پذیرایی دعوت کنید

اگر پنجره هایی بزرگ در اتاق پذیرایی خود دارید پس بسیار خوش شانس هستید! چرا که مقدار زیادی از نیاز شما به روشنایی به وسیله بهترین نور رفع می شود. بله! نور طبیعی بهترین نور برای انجام فعالیت های روزمره به حساب می آید و می تواند اتاق پذیرایی شما را بزرگتر و جادارتر جلوه دهد. اگر پنجره های کوچکی دارید برای افزایش نور طبیعی در اتاق پذیرایی نقلی سعی کنید یک آینه در کنار پنجره قرار دهید ، با بازتاب نور طبیعی توسط آینه اتاق پذیرایی پرنورتر و بزرگتر جلوه خواهد کرد.

نورپردازی اتاق پذیرایی

چگونه لوستر مناسب انتخاب کنم؟

اندازه سقف اتاق پذیرایی خود را در نظر بگیرید و سپس یک لوستر مناسب انتخاب کنید. اگر سقف اتاق پذیرایی شما بلند است می توانید از لوستر های بزرگ و چند شاخه به عنوان منبع نور مرکزی استفاده کنید، استفاده از چراغ آویز های چند شاخه چه مدرن و چه کلاسیک دکوراسیون شما را لوکس جلوه می دهد و فضا را پرنور تر می سازد.

لوسترهای کوچک و ساده مناسب سقف های کوتاه و اتاق پذیرایی کوچک هستند، محیط را پر نور می کنند، هم موقع رفت و آمد و نشست و برخاست سر مهمانان با لوستر برخورد نخواهد کرد.

لوستر ها می توانند نورکلی فضای اتاق را فراهم کنند، به محیط جلوه و عمق می بخشند و چشم ها را به سمت بالا می کشند.

نورپردازی  پذیرایی

چراغ های رومیزی و ایستاده را فراموش نکنید!

اگر دوست دارید در اتاق پذیرایی خود مطالعه داشته باشید چراغ های ایستاده برای شما مناسب هستند ، این چراغ ها طرح ها و ساختار های متفاوتی دارند و امروه در مدل های فراوانی یافت می شوند، اگر میخواهید هنگامی که کتاب می خوانید یک نور ملایم داشته باشید چراغ های ایستاده همراه با شید گزینه مناسبی است، اگر طرفدار نور زیاد هستید از چراغ هایی که نور را به سمت پایین می تابانند بهره ببرید، حتی اگر دوست دارید نور را به سلیقه خود تنظیم کنید از چراغ هایی که قابلیت چرخش و جهت دهی به نور را دارند استفاده کنید.برای دیدن انواع مدل های آباژورهای ایستاده بر روی لینک آباژور ایستاده کلیک نمایید.

نورپردازی  پذیرایی

به چراغ های رومیزی تنها به عنوان یه المان دکوری نگاه نکنید! ان ها می توانند نوری ملایم اما زیبا را هنگامی که به نور کمی احتیاج دارید برای شما فراهم کنند، اگر از آباژور های رومیزی استفاده می کنید می توانید شید آن ها را پارچه ای، برنجی و یا مسی انتخاب کنید.

همچنین می توانید دو یا سه عدد از چراغ های رومیزی را با مدل های یکسان در بخش های مختلف اتاق به کارببرید، اگر دوست ندارید در دکوراسیون تطابق وجود داشته باشد می توانید از مدل های مختلف اما با توناژ رنگی یکدست و متناسب با دکوراسیون بهره ببرید.

نورپردازی  پذیرایی

به کاربردن چراغ های رومیزی و ایستاده موجب ایجاد لایه های مختلفی از نورپردازی در اتاق پذیرایی می گردد.

چراغ های دیواری نیز برای تزیین و نورپردازی اتاق پذیرایی مناسب هستند و در سبک های متفاوت و قیمت های مختلف در بازار یافت می شوند، اما اغلب اوقات نادیده گرفته می شوند، آن ها نوری ملایم اما یکدست را به چیدمان می دهند و یک اکسسوری زیبا به شمار می آیند!

نورمخفی، یک راهکار شیک برای نورپردازی

اگر در اتاق پذیرایی خود تعدادی قفسه نصب کرده اید و در آن لوازم لوکس و دکوری خود را نگه می دارید، از نور های مخفی برای نورپردازی تزیینی استفاده کنید، نور های مخفی یک راه عالی برای برجسته کردن اشیای خاص و لوازم دکوری هستند و می توانند حال و هوایی لوکس و پر زرق وبرق به چیدمان منزل بدهند.

نورپردازی  پذیرایی

نور مناسب اتاق پذیرایی چیست؟

فضای اتاق پذیرایی را بیش اندازه نورانی نکنید! نور زیاد چشم را می زند و باعث ایجاد سردرد می گردد همچنین موجب می شود رنگ واقعی وسایل و لوازم دکوری به چشم نیاید.

نورکم و تاریکی نیز محیط را افسرده و کسل می کند پس به شدت تابش نور دقت کنید! می توانید برای رسیدن به شدت نور دلخواه خود از کنترل یا دیمر های تنظیم نور استفاده نمایید، و وابسته به خلق و خو ، ساعات شبانه روز نور اتاق پذیرایی خود را تنظیم نمایید.

نورپردازی

با لایه های مختلف نورپردازی، به روشنایی ایده ال برسید

به این اتاق پذیرایی زیبا نگاه کنید، پنجره های بزرگ نور طبیعی خورشید را وارد اتاق می کنند و هنگامی که نور طبیعی با رنگ سفید دیوارها تلفیق می شود فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهند!

لوستری ساده اما شیک که مناسب سقف های کوتاه است موجب می شود چیدمان دلبازتر و خودمانی تر جلوه کند.۲ چراغ رومیزی پرنور شید دار کلاسیک با مدل و رنگ یکسان به نورپردازی بهتر و بیشتر اتاق پذیرایی کمک می کنند، چراغ های هالوژن به کار رفته در سقف نیز با نور نقطه ای که پخش می کنند، روشنایی یکدست به محیط می بخشند و چشم ها را به سمت بالا می کشند، همه این لایه های مختلف نور باهم ترکیب شده اند تا به یک نورپردازی قوی و بدون سایه در اتاق پذیرایی برسیم.

نورپردازی

یک اتاق پذیرایی شیک و مجلل، که با انتخاب این لوستر چندشاخه کریستالی حال و هوایی لوکس و انتیک پیدا کرده است، تلالو و انعکاس نور در این لوستر زیبا، نورپردازی خیره کننده ای در محیط ایجاد خواهد کرد.به کاربردن چراغ های دیواری با مدل هایی یکسان، در دکوراسیون تعادل و تنوع ایجاد کرده است همچنین وجود پنجره های بزرگ، ورود نور طبیعی به داخل اتاق را آسان کرده است.

نورپردازی