۷ ایده ی خلاقانه برای استفاده از فضای زیر پله

در یک خانه ی کوچک،استفاده از سانت به سانت فضاهای خالی مانده اتاق ها مهم است! به همین دلیل باید در به کار بردن فضاهای ذخیره سازی در این محیط ها به طور هوشمندانه و البته خلاقانه عمل کرد!

همه ی ما با فضاهای خالی مانده در زیرپله ها آشنا هستیم و با آن ها برخورد داشتیم! خیلی ها ترجیح میدهند این فضاهای خالی دست نخورده باقی بماند و البته خیلی ها هم این محل را تبدیل به انباری، برای نگه داری از وسایلشان می کنند و ممکن است به دلایل مختلفی مانند بی نظمی، کثیفی و نازیبایی آن را با پرده ای بپوشانند. در این مقاله شما را با ۷ ایده ی خلاقانه برای استفاده از فضای زیر پله آشنا می کنیم که زیبایی خانه شما را چندین برابر می کند!

از زیرپله تا گلخانه!

چه خلاقانه و چشم نواز! یک توصیف عادلانه برای این زیرپله ای زیبا! تعدادی قفسه نصب کنید، اگر گیاهان آپارتمانی دارید که به نور کمی احتیاج دارند، همه ی آن ها را گردآوری کنید، و در این قفسه ها به سلیقه ی خود قرار دهید، بله حالا یک گلخانه ی شگفت انگیز دارید! اگر دوست دارید می توانید تعدادی کتاب و مجله در این گلخانه شگفت انگیز قرار دهید و آن جا را به بهشت کوچک منزل خود تبدیل کنید!

ایده های کاربردی در دکوراسیون

به سادگی یک کتابخانه درست کنید!

این هم یک نمونه ی دیگر از برخورد دوباره قفسه و زیر پله ای! اگر تعداد زیادی کتاب دارید که دیگر در کتابخانه جا نمی شوند، این یک ایده عالی برای شماست تا بتوانید کتاب هایتان را سر و سامان ببخشید و یک کتابخانه ی کوچک برای خود درست کنید! با این ایده ی بکر، مجاورت زیرپله ای با میزناهارخوری به یک اتفاق فرخنده تبدیل شده است.

ایده های کاربردی در منزل

کشو و کمد، آسانترین راه!

ساده و قابل دسترس! با قرار دادن تعدادی کشو یک فضای ایده آل برای ذخیره سازی وسایلتان ایجاد کنید، این زیرپله ای بزرگ با تعدادی کشو، محلی برای نگه داری وسایل حیوانات خانگی شده است.

ایده های کاربردی در خانه

با زیر پله ای، فضای کار! ممکنه؟

به این زیرپله ای نگاه کنید، شاید در ابتدا فضایی هدر رفته و مرده به نظر برسد اما ببینید که چگونه تبدیل به یک فرصت طلایی برای ایجاد یک فضای کاری شیک شده است!یک میز متناسب با نیازهایتان برای این زیرپله ای انتخاب کنید تا اگر فضایی برای خواندن و مطالعه کردن نیز میخواهید قسمتی از آن را به این هدف اختصاص دهید.

نکته های کاربردی در دکوراسیون

مکانی اختصاصی برای لوازم دکوری شما

با یک قفسه بندی مناسب، لوازم دکوری مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید! زیرپله ای سیاه با لوازم و المان های دکوری سفید رنگ یک ترکیب رنگی مناسب را برای این دکوراسیون به ارمغان آورده است.

نکته های کاربردی در دکوراسیون

اسباب بازی ها را به راحتی جمع و جور کنید!

وقتی امکانات کافی نداشته باشیم، استفاده از فضای خالی زیرپله ها می تواند یک چالش بزرگ به نظر بیاید! اما به این چیدمان جذاب و مرتب نگاه کنید! چگونه زیرپله ای به یک مکان تمیز و با نظم برای بازی و همچنین نگه داری از اسباب بازی بچه ها تبدیل شده است؟

نکته های جالب در دکوراسیون

لوازم جاگیر را به زیرپله بفرستید

همانطور که در مقاله دکوراسیون آشپزخانه های کوچک اشاره کرده ایم، ممکن است بعد از قرار دادن لوازم ضروری آشپزخانه، فضایی برای قرار دادن لوازم بزرگ آشپزخانه مانند ماشین لباس شویی نداشته باشید، برای همین اگر زیرپله ای در خانه دارید، پس باید خود را خوش شانس بدانید، ماشین لباس شویی برای این فضا کاملا مناسب است و زیرپله ای به سادگی می تواند به محیطی مخصوص برای شست و شو تبدیل شود!

خلاقیت در دکوراسیون