۵ راه جذاب و شیک برای نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی

نورپردازی محوطه حیاط و باغ و ویلا خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد و اولویت به انتخاب چراغ های مناسب برای داخل ساختمان داده می شود! اما مطمئنا اگر بخواهید کمی گشت و گذار در حیاط بکنید و یا مهمانی خودمانی در محوطه باغ یا ویلای خود بگیرید به نور و لوازم روشنایی متناسب با فضای باز احتیاج خواهید داشت.

در این مقاله ۵ راه جذاب و شیک برای نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی را گرد اوری کرده ایم، اما قبل از آن به این سئوالات پاسخ دهید:

کجای حیاط احتیاج به نورپردازی دارد؟

اصولا نورپردازی برای ایجاد ایمنی و امنیت و داشتن دیدی باز در محیط انجام می گیرد، محیط غذاخوری، نرده ها ،پله ها، استخر و برجسته کردن عناصر و ویژگی های زیبای معماری به کار رفته در محوطه ...همه و همه احتیاج به یک نورپردازی خاص و زیبا دارند.

نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی

برای نورپردازی به چه نکاتی توجه کنیم؟

این نکته را به یاد داشته باشید که لازم نیست نورپردازی شدید و خیره کننده در محیط ایجاد کنید، نورپردازی باغ ها و ویلا باید به گونه ای باشد که نور زیبایی که در باغ ایجاد کرده اید، در تاریکی شب به چشم بیاید و بدرخشد!ولتاژ روشنایی مورد استفاده در فضای باز بسیار پایین است.

به دنبال چراغ های با کیفیت متناسب با فضای باز باشید که در برابر رطوبت مقاوم باشند، لوازم روشنایی مانند کلید و پریز های ضد آب که دارای درپوش های پلاستیکی مرغوب و رتبه ip که به معنی حفاظت در مقابل اجسام خارجی هستند استفاده کنید . برای دیدن مدل هاییی از کلید  و پریز ضد آب روی لینک کلید و پریز و مقاله ی راهنمای خرید کلید و پریز کلیک نمایید

نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی

لامپ های ریسه ای یک انتخاب درست و چشم نواز

لامپ های ریسه ای که به تازگی ترند شده اند، برای نورپردازی محوطه های ویلایی و باغ ها بسیار مناسب هستند، این ریسه های زیبا به محوطه ی غذاخوری ویلا صمیمیت و گرما را اضافه می کنند و البته فضایی کافه ای و رستورانی به محیط می دهند.به این نورپردازی ریسه ای توجه کنید که چندین بار از راست به چپ کشیده شده است بدون آن که دید ما به آسمان را در طول شبانه روز مسدود کند یک ترکیب بصری و زیبا را ایجاد کرده اند.

نورپردازی خانه های ویلایی

نور زرد، یک زیبایی شاعرانه!

به این جکوزی زیبا نگاه کنید که چه تلفیق زیبایی با چوب پیدا کرده است، مبلمان و صندلی زیبا مخصوص فضای باز، گیاهانی با طراوات که با ظرافت خاصی جکوزی را فرا گرفته اند.نوار های ضد آب ال ای دی یک نورپردازی چشم نواز بر روی پله های این جکوزی ایجاد کرده اند.

این نور های زرد خطی به خوبی با طرح چوبی محیط ترکیب شده اند و فضایی گرم و با شور و هیجان ساخته اند.

نورپردازی خانه های ویلایی

ایمنی را در محیط برقرار کنید!

یک ایده شگفت انگیز برای روشن کردن مسیر رفت و آمد ویلا! برای نورپردازی مسیر عبور و مرور امروزه ایده های زیادی وجود دارد، می توانید از چراغ های پایه کوتاه که برای روشن کردن مسیر هستند استفاده کنید و یا چراغ های ساده ی پایه بلند...

نورپردازی خانه ویلایی

حتی می توانید تعدادی لامپ نیز در کف زمین نصب کنید و نور را به سمت بالا هدایت کنید، مثل این طراحی خلاقانه که با قرار دادن لامپ ها درون گیاهان یک تجربه بصری بی نظیر را خلق کرده اند و چشم ها را به سمت نور و گیاهان می کشانند. ترکیب این نورپردازی نقطه ای با نورپردازی پله که به شکل نوار های باریک صورت گرفته است یک نورپردازی کاربردی و البته دوست داشتنی را در محیط ایجاد کرده است.

نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی

به این فضای زیبا نگاه کنید لامپ های ال ای دی سفید رنگ مینیاتوری در این لبه چوبی نصب شده اند تا سنگ های رودخانه را با نور سفید و خنک خود که بسیار برای نورپردازی فضاهای باز مناسب هستند روشن کنند.

نورپردازی حیاط و خانه های ویلایی

نور را از زمین به آسمان بتابانید!

یک منظره زیبا با نورپردازی خلاقانه، به این لامپ های ریسه ای نگاه کنید، آویزان کردن آن ها از درختی بزرگ ایده ای ناب و کم نظیر است. با قرار دادن تعدادی صندلی و میز زیر این درخت بزرگ با نورپردازی خارق العاده اش، نقطه ای مرکزی برای جمع شدن اعضای خانواده و دوستان در باغ یا ویلای خود ایجاد کنید و جوی صمیمی و کلاسیک را به جود بیاورید.

نورپردازی حیاط

حیاط مدرن، نورپردازی مدرن

این حیاط پشتی یک آپارتمان مدرن در سیدنی استرالیاست.حیاطی که به خوبی با گیاهان دیزاین شده تا محیطی آرام و امن را برای سرگرمی و بازی بچه ها و نگهداری از حیوانات خانگی ایجاد کند!

اما عنصر تکمیلی زیبایی ساده ی این حیاط مدرن نورپردازی شیک آن است.چراغ های گرد بزرگ و کوچک به کار رفته در پله های چوبی این حیاط حسی جالب و خودمانی را به بیننده منتقل می کنند و با نورپردازی نقطه ای که دارند دیدی کامل از پله ها به نمایش می گذارند.

نورپردازی حیاط