۶ ایده ارزان و آسان برای تغییر دادن دکوراسیون منزل

یک دکوراسیون زیبا و مطابق مد، می تواند رویا و آرزوی هرکسی باشد، اما هرچیزی با گذشت زمان رنگ و بوی کهنگی و یکنواختی به خود می گیرد، گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف مانند کمبود بودجه و زمان امکان عوض کردن این وسایل وجود ندارد بنابراین باید برای استفاده دوباره آن ها رامرمت و به درستی نگه داری کرد.

پس چگونه می توان دوباره دکوراسیونی نو و تازه برای خانه چید و کاری کرد که منزل شیک و دلنواز به نظر برسد؟

۱-ظروف زیبا را به نمایش بگذارید

اگر کابینت های شیشه ای دارید، تعدای قفسه در آشپزخانه ی خود نصب کرده اید و یا اگر در جزیره خود فضایی برای ذخیره سازی وسایل دارید که لوازم را در دید عموم قرار می دهد، ظروف زیبایی که در اشپزخانه دارید، ظروف آنتیک و عتیقه و قدیمی که یادگار بزرگان فامیل است و یا لوازم برنجی را به کمک این عوامل در آشپزخانه ی خود در معرض دید مهمانان خود قرار دهید!

ایده برای تغییر دکوراسیون
ایده  دکوراسیون
 تغییر دکوراسیون

۲-گالری دیواری، یک راه عالی

به اتاق های منزل خود نگاه کنید! یک دیوار که در جلوی چشم و موقعیت خوبی است را انتخاب کنید، آن را به هرنگی که دوست دارید و یا هر رنگی که فکر میکنید متناسب با دکوراسیون است تزئین کنید! می توانید از کاغذ دیواری هم استفاده کنید...حالا یک دیوار بزرگ در اختیار شماست که می توانید آن را با سلیقه ی خود تزئین کنید! می توانید عکس های خانوادگی، نقاشی هایی که خود کشیده اید و یا آثار هنری دیگران را با قاب های زیبا بر دیوار آویزان کنید.

 گالری دیواری

کمی بیشتر هزینه کنید و تعدادی قفسه بر روی دیوار نصب کنید و کتاب های مورد علاقه ی خود، اکسسوری های لوکس، مجسمه ها و یا گیاهان اپارتمانی خود را بر روی آن قرار دهید، شما به همین سادگی دیوار ساده ی منزل خود را به نقطه کانونی و دوست داشتنی منزل خود تبدیل کرده اید و البته یک دکوراسیون جذاب و مد روز را برای خود فراهم کرده اید.

می توانید برای نورپردازی بر روی این عناصر تزئینی و برجسته کردن این لوازم و البته زیباتر کردن گالری دیواری از چراغ های هالوژن و چراغ های دیواری استفاده کنید. بهره بردن از این چراغ ها در گالری دیواری حس و حالی شیک و آنتیک به فضای دکوراسیون شما می دهد.برای دیدن انواع چراغ های دیواری روی لینک چراغ دیواری کلیک نمایید.

 گالری دیواری

۳-نیازی به مبلمان تازه نیست!

لازم نیست برای نو نوار کردن دکوراسیون منزل خود ابتدا مبلمان خود را عوض کنید!درست است که عوض کردن مبلمان ایده ای مهیج و دوست داشتنی است، اما بسیار وقت گیر و هزینه بر است!اما این حرف بدین معنی نیست که هیچ راهی وجود ندارد...

 انتخاب مبلمان

اگر پرده های قدیمی منزل خود را نگه داشته اید، و یا پارچه ای زیبا دارید می توانید از آن ها برای روکش مبلمان و صندلی های خود استفاده کنید، اگر پارچه ی شما برای رسیدن به این هدف کافی نیست می توانید فقط روکش بالش ها و کوسن های مبل را تغییر دهید.

 انتخاب مبلمان

اگر از رنگ کرمی و یا سفید دیوارهای منزل خود خسته شده اید اما فعلا نمیتوانید دیوارهارا رنگ آمیزی کنید و یا نمی دانید چه رنگی برای دیوارها مناسب است عوض کردن رنگ کوسن ها و بالش های مبل یک ایده زیبا برای دادن کمی رنگ با طراوت و تازه به منزل شماست!

گاهی اوقات هیچ راهی جز خرید دوباره مبلمان وجود ندارد! می توانید به جای خرید مبلمانی گران قیمت، یک مبلمان دست دوم با قیمتی به مراتب پایین تر از بقیه مبل ها، مابقی بودجه ی خود را صرف خرید وسایل ضروری دیگر کنید.

 انتخاب مبلمان

۴-پر نقش تر از فرش دلم بافته ای نیست

به کف خانه تان رنگ اضافه کنید! چگونه؟ جواب این سئوال فرش است. فرش در اضافه کردن گرما و شور حال به اتاق دارای توانایی خاصی است! درست است که رنگ ها و الگوهای فرش در زیبایی دکوراسیون بسیار تاثیر گذار هستند، اما نمی خواهد برای تغییر دکوراسیون فرش خانه را بفروشید یک مکان جدید برای فرش منزل انتخاب کنید گاهی اوقات تنها با تغییر جای وسایل و تمیز کردن آن ها می توان دکوراسیونی نو و تازه برای خانه ساخت!

فرش قدیمی را دور نیاندازید و یا جمعش نکنید! آن را در مکانی مانند راهرو و یا قسمتی از اتاق پذیرایی پهن کنید، فرش های قدیمی حال و هوایی نوستال و کلاسیک را به فضای اتاق شما می دهند.

 انتخاب فرش مناسب

۵-تخت خواب راحت، خواب آرام

اساسا تخت خواب شما، مرکز اتاق خواب شما تلقی می شود، بنابراین لازم نیست بودجه ی خود را صرف خرید لوازم اتاق خواب مانند آینه و پاتختی لوکس بکنید!یک آینه و پاتختی ساده نیز برای اتاق خواب شما مناسب است! به جای آن بالش ها و پتوهایی راحت برای خوابی عمیق و آرام فراهم کنید، می توانید رو بالشی ها و لحاف های خود را رنگارنگ و یا متناسب با دکوراسیون انتخاب کنید!

 انتخاب تخت خواب مناسب

۶-گیاهان آپارتمانی، زیبایی طبیعی

نقش گیاهان را در زیبایی دکوراسیون و منزل دست کم نگیرید! گیاهان اپارتمانی با رنگ سبز و خیره کننده خود تداعی، کننده طبیعت به شمار می روند و بر زیبایی دکوراسیون می افزایند. گیاهانی با گلدان های رنگی، سرزندگی و شادابی را برای منزل شما به ارمغان می آورند!

 ایده برای تغییر دکوراسیون