چگونه دکوراسیونی زیبا داشته باشیم

در یک خانه زیبا همه چیز در سرجای خود قرار دارد و اصول طراحی دکوراسیون در آن به خوبی رعایت شده است، برای رسیدن به یک چیدمان چشم نواز لازم نیست هزینه های زیادی را صرف خرید المان های دکوری، لوازم لوکس و آنتیک و مبلمان گران قیمت کنیم فقط کافیست کمی خلاقیت داشته باشیم و به چیدمان خود نگاهی دقیق تر داشته باشیم! در این مقاله شما را با ترفند ها و ایده هایی ساده برای رسیدن به دکوراسیونی زیبا و شیک آشنا خواهیم کرد.

بر روی رنگ ها تمرکز کنید!

درست است که استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون طرفداران زیادی دارد، اما این دلیل نمی شود از زیبایی رنگ ها و حسی که آن ها به ما و اتاق می دهند چیزی نگوییم!

به این اتاق رنگارنگ اما ساده بنگرید، پس زمینه سفید در کنار رنگ های زرد و بنفش و آبی دکوراسیون اتاق را یک سطح بالاتر برده اند و جنب و جوش و انرژی را به دکوراسیون خانه تزریق کرده اند.

نقش رنگ در دکوراسیون خانه

از آینه ها استفاده کنید

اگر می خواهید خانه ی خود را بزرگتر نشان دهید، احتیاجی به تماس با پیمانکار نیست! یک آینه ی زیبا انتخاب کنید، آینه یک راه ساده و آسان برای ایجاد اتاقی بزرگ و عمیق است، و این طراحی دوست داشتنی یک نمونه عالی برای نشان دادن این است که یک آینه چقدر می تواند به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک کند! آینه ها را روبروی پنجره یا منبع های مصنوعی نور قرار دهید تا بتوانند نور را به خوبی در اتاق انعکاس دهند و آن را بزرگتر نشان دهند!

نقش آینه در دکوراسیون خانه

لوازم تزئینی را فراموش نکنید!

یکی از ساده ترین راه ها برای افزودن زیبایی به دکوراسیون خانه به کار بردن لوازم دکوری و تزئینی است.

این حمام مدرن و شیک احساسی لطیف و زیبا به شما می دهد، وجود یک صندلی چوبی زیبا و کیسه ای حصیری باعث ایجاد حس راحتی در حمام می شود. هنگام قرار دادن لوازم و المان های دکوری، به فضاهای خالی توجه کنید و آن ها را به شیوه ای هدفمند تزئین کنید.

حمام در دکوراسیون خانه

دکوراسیون منزل را با گل ها تزئین کنید

چگونه یک اتاق را به ساده ترین شکل ممکن زیبا کنیم؟ اگر این سوال را از هر طراح داخلی بپرسید به شما یک جواب خواهد داد آن هم این است، طبیعت را به خانه بیاورید. گیاهان اپارتمانی آسانترین راه برای افزودن زیبایی به دکوراسیون خانه هستند. از گیاهان آپارتمانی که احتیاج کمی به نور دارند بهره ببرید یک گوشه از خانه را انتخاب کنید و آن هارا با گلدان هایی زیبا در کنار هم بچینید، و از این زیبایی بی انتها لذت ببرید.

نقش گیاهان اپارتمانی در دکوراسیون خانه

نور طبیعی را به خانه راه دهید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید و خانه ای نورگیر دارید، از آن نهایت استفاده را ببرید. وجود و حضور نور طبیعی در خانه باعث ایجاد حس آرامش و البته باز شدن خانه می شود.

پرده هایی مناسب برای خانه انتخاب کنید، پرده هایی توری و حریر که جلوی ورود نو را نگیرند. پرده های روشن و سفید برای خانه هایی که پنجره هایی بزرگ دارند بسیار مناسبند زیرا منزل را بزرگتر نشان می دهند و مانع حضور نور در خانه نمی شوند.

نور طبیعی

از امتحان کردن نترسید!

طرح های تازه را انتخاب کنید، خلاقیت داشته باشید و ایده هایتان را اجرا کنید! سبک ها را باهم تلفیق کنید و حرف تازه ای برای گفتن داشته باشید مانند این طراحی دکوراسیون داخلی که برای میزناهارخوری، صندلی های مدرن و مبلمانی کلاسیک را انتخاب کرده است. لوستر صنعتی و مینیمال نیز هارمونی شیک در این فضا ایجاد کرده است. به این می گویند خلاقیت!

طراحی دکوراسیون داخلی خانه

نقش و طرح به دکوراسیون اضافه کنید

به کمک طرح ها و نقش ها در دکوراسیون تنوع ایجاد کنید، گیاهان اپارتمانی را به خانه بیاورید و با رنگ طبیعی آن ها به خانه چهره ای تازه ببخشید، از فرش ها برای ایجاد منطقه ای خاص در دکوراسیون بهره ببرید والبته این نکته را به یاد داشته باشید، به تناسب چیدمان و رنگی که در آن ها به کار برده اید فرش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

هنگام انتخاب المان دکوری و اکسسوری ها به رنگ دکوراسیون خود دقت کنید و تناسب و هارمونی را در چیدمان رعایت کنید! از تزریق بیش از اندازه رنگ بپرهیزید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه