چه رنگهایی برای دکوراسیون خانه مناسب است

امروزه ترکیب رنگی های بیشماری برای دکوراسیون داخلی منزل وجود دارند و رنگ های چیدمان خانه محدود به سفید و کرمی و رنگ های خنثی دیگر نیست! اما اگر نمی دانید که باید چه رنگی به دکوراسیون داخلی خانه ی خود اضافه کنید و سردرگم شده اید به جای درستی آمده اید! در این مقاله ایده ها و نکته هایی برای انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون خانه با شما به اشتراک می گذاریم.

نقش و نگارهارا به چیدمان بیاورید

اگر دیوارهایی به رنگ سفید و یا هر رنگ خنثای دیگری دارید و از به کار بردن رنگ های تند به هر دلیلی مانند کوچک نشان دادن چیدمان، بر دیوارها اجتناب می کنید سعی کنید مبلمان، چراغ های روشنایی و المان های دکوری را رنگی بردارید. رنگی انتخاب کنید که متناسب با توناژ و هارمونی رنگ دکوراسیون باشد.

مبلمان آبی رنگ با کوسن های طرح دار این اتاق دوست داشتنی از سبک بوهمیان الهام گرفته شده است. آباژورهای ایستاده با طرح های یکسان، به کار رفته در دو طرف این مبلمان در فضای دکوراسیون هماهنگی و تقارن جالبی ایجاد کرده اند.

رنگ مناسب دکوراسیون

کاغذ دیواری رنگارنگ، یک جلوه خیره کننده!

لازم نیست که حتما برای زیبایی منزل از رنگ استفاده کنید، کاغذ دیواری های رنگارنگ نیز می توانند زیبایی را به خانه ی شما بدهند.

لازم نیست کل اتاق مورد نظر خود را کاغذ دیواری کنید، به خصوص اگر کاغذ دیواری شلوغ و رنگارنگی را انتخاب کرده اید. به کار بردن طرح های شلوغ برای همه دیواره ها اتاق را کوچک و دلگیر نشان می دهد.

یک گوشه از دیوار را انتخاب کنید و آن را با کاغذ دیواری مناسب بپوشانید. در این طراحی کاغذ دیواری پروانه، به خوبی با دیوار های سفید اتاق، صندلی رنگارنگ و تخت هماهنگ شده اند و در محیط یکپارچگی به وجود آورده اند.

کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون

از رنگ آبی بهترم داریم؟

آبی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در دنیا به شمار می رود و بارها در مقالات مختلف به کاربرد این رنگ در دکوراسیون داخلی اشاره کرده ایم. این رنگ حال و هوایی دنج و البته آرامش بخش به سبک دکوراسیون خانه هدیه می کند. مبل چرمی قهوه ای نیز هماهنگی جذابی به محیط می دهد، یک نگاهی به فرش بیاندازید، و ببینید چه تضاد جالب و چشم نوازی در محیط ایجاد کرده است.

آبی رنگ مناسب دکوراسیون

زرد خردلی، یک رنگ شیک برای دکوراسیون

به جرات می توان گفت که به کار بردن رنگ زرد خردلی در دکوراسیون هایی به سبک مدرن، می تواند یک زیبایی خیره کننده در محیط ایجاد کند. زرد را با رنگ طوسی ترکیب کنید، طوسی از ترکیب رنگ سیاه و سفید بدست می آید و در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرد، این رنگ خنثی به خوبی با رنگ گرم خردلی تلفیق می شود و یک تعادل زیبا در دکوراسیون خانه ایجاد می کند.

رنگ زرد در دکوراسیون

و بالاخره...دکوراسیون بوهمیان!

کمتر کسی است که به این سبک دکوراسیون علاقه ای نداشته باشد، در این سبک زیبا افراد دکوراسیون خانه ی خود را متناسب با فرهنگشان می چینند، و رنگ ها و الگوهای پرجنب و جوش در این سبک حرف اول را میزنند!

به بالش ها و کوسن ها نگاه کنید، چه رنگارنگ و زیبا هستند، دیوارها چه رنگ آبی زیبایی دارند، به تابلوی نقاشی اسب بنگرید، به مجسمه قوها نگاه کنید همه ی این ها در ایجاد یک فضای زیبا و منحصر به فرد کمک کرده اند.

سبک بوهمیان در دکوراسیون

این همه رنگ در فضایی خنثی؟ ممکنه؟

دیوارهای طوسی رنگ مورد پسند همه نیستند! اما اگر درست در دکوراسیون به کار بروند می توانند زیبایی خیره کننده ای در محیط ایجاد کنند. دیوارهای این اتاق دوست داشتنی به رنگ طوسی در آمده اند، پرده های رنگارنگ و گلدار نیز به کمک دکوراسیون امده اند و اجازه نمی دهند دیوار های طوسی فضایی کسل کننده در محیط ایجاد کنند.

رنگ خنثی در دکوراسیون

به رنگ های نئونی و متالیک فکر کردید؟

در این طراحی زیبا، یک اتاق نشیمن جذاب به سبک کلاسیک را می بینیم، دیوارهایی خاکستری با شومینه ای آجری همگی از ویژگی های این سبک به حساب می آیند! اما نکته ای که توجه مارا به خود جلب می کند میز نئونی به کار رفته در این سالن پذیرایی است که با رنگ صورتی که دارد دکوراسیون را از حالت یکنواخت و سنتی خود خارج می کند.

رنگ نئونی در دکوراسیون

دیوار رنگارنگ و دیگر هیچ!

چه ایده و خلاقیت بی نظیری! این دیوار رنگارنگ یک ترکیب بصری چشم گیر را خلق می کند، و به خوبی با رنگ تخت خواب نیز هماهنگ می شود.

وجود پنجره های بزرگ در این اتاق خواب، نور طبیعی را در فضا منعکس می کنند و باعث بهتر و بیشتر به چشم امدن رنگ خاص اتاق می گردند.

گالری دیواری